Skontaktuj się z nami!

Wysłano!
Wystąpił problem, spróbuj ponownie później!


SENSUAL WORLD
dystrybucja Effegilab w Polsce
ul. Legionów 67
33-100 Tarnów

Email:
dystrybucja@effegilab.pl
biuro@effegilab.pl

Łukasz Rompalski
Tel. 502 373 282

Zofia Rompalska
Tel. 500 194 828

Melatonina

ZEGAR NATURY

Melatonina jest hormonem wydzielanym przez szyszynkę. Charakteryzuje się dobowym rytmem wydzielania i syntezy oraz synchronizuje wiele procesów fizjologicznych (kontrolę rytmu dobowego, w tym snu i czuwania, ułatwianie zasypiania, regulację ciśnienie krwi, wpływa na funkcje nerek).

Odkrywcą Fitomelatoniny jest dr Francesca Ferri, która przez lata zajmowała się naukowo badaniem melatoniny w kontekście jej szerokiego zastosowania u ludzi, zarówno jako kosmetyku, jak i leku. W Trento, na północy Włoch, w 2001 roku wraz z grupą naukowców, którzy mieli ogromne doświadczenie w produktach farmaceutycznych pozyskiwanych z roślin, stworzyła firmę, której główną filozofią jest hasło „Naturala jest synonimem wiedzy” – czyli wszystkie naturalne składniki, jakie są używane w produktach, są dokładnie naukowo przebadane (szczególnie dotyczy to melatoniny).

Fitomelatonina i jej funkcje

 

Ale co to jest melatonia i czemu jest tak ważne, żeby uzupełniać ją w naszym organizmie?

Melatonina – hormon wydzielany przez szyszynkę, odkryty w 1958 roku przez Aarona Lernera. Melatonina jest bliską pochodną serotoniny, produkowana jest z tryptofanu (aminokwasu dostarczanego z pokarmem).

Podstawowym regulatorem wydzielania melatoniny jest cykl światło-ciemność. Informacja o warunkach oświetlenia dociera do siatkówki, a następnie poprzez układ nerwowy pobudzane są różne układy enzymatyczne, które powodują wydzielanie melatoniny.

Melatonina synchronizuje wiele procesów fizjologicznych (kontrolę rytmu dobowego, w tym snu i czuwania, ułatwianie zasypiania, regulację ciśnienie krwi, wpływa na funkcje nerek).

Jej działanie ogólnie można podzielić na 2 typy – pierwszy typ wynikający z jej roli jako przekaźnika informacji o warunkach świetlnych otoczenia (rytmy dobowe, dojrzewanie, adaptacje sezonowe) oraz drugi typ – działanie ochronne wynikające z jej właściwości immunomodulujących i antyoksydacyjnych.

Bestsellery